Plamienia po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych po cięciu cesarskim

Witam! W sierpniu urodziłam dzidziusia przez cesarskie ciecie. Na początku października wydawało mi się, że dostałam okres (niedziela). Był bardzo mały. W czwartym dniu okresu (środa) byłam na wizycie kontrolnej u lekarza ginekologa, który przepisał mi leki antykoncepcyjne o nazwie Novynette i od razu zaczęłam je brać. Od 4 dni mam lekkie plamienie a zostały mi jeszcze 4 tabletki. Czy to normalne czy powód do niepokoju? Zaznaczam, że nie jestem pewna czy to krwawienie które dostałam na początku października to faktycznie pierwsza miesiączka po porodzie, bo trwała bardzo krótko i było bardzo skąpe. Czy mam zaprzestać brać te tabletki? Jeśli nie to od kiedy mam zacząć brać 2 opakowanie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Nie ma powodu do niepokoju, takie plamienia czy nawet krwawienia śródcykliczne mogą się pojawić w ciągu pierwszych miesięcy stosowania tabletek antykoncepcyjnych, jest to normalne. Zwykle taki okres adaptacyjny organizmu trwa około 3 cykli. Tak więc proszę nadal przyjmować tabletki zgodnie ze schematem 21+7. Pozdrawiam!