Plamienia śródcykliczne - co robić?

Paulina, 24 lata. Witam serdecznie, mam dosyć złożony problem. Do maja 2010 r. przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, jednak pojawiły się plamienia śródcykliczne. Po konsultacji z panią ginekolog zrobiłam 5-miesięczną przerwę i ponownie zaczęłam je przyjmować. Niestety po 2 opakowaniach znowu plamienia i zmiana na inne, z innym gestagenem. Po 3 opakowaniach przeszłam na tabletki 24+4 i biorę już drugie opakowanie i w zasadzie problem jest ciągle taki sam. Dodam, że wyniki prób wątrobowych były w normie i nie cierpię na choroby dróg rodnych. Co mam robić w takiej sytuacji? Jest to bardzo męczący problem i chyba już brakuje pomysłów na jego rozwiązanie. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Plamienia śródcykliczne są najczęstszym działaniem niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Dolegliwości powinny ustąpić po 3-4 miesiącach stosowania jednego preparatu. Jeżeli krwawienia nie są bardzo nasilone, może Pani poczekać jeszcze miesiąc-dwa i poczekać do końca wyznaczonego czasu. Jeżeli objawy są bardzo nasilone, może Pani już teraz ponownie skonsultować się ze swoim ginekologiem, który ustali przyczynę krwawień (być może plamienia spowodowane są chorobą internistyczną) i ewentualnie zleci Pani inny preparat.
Pozdrawiam.