Krwawienie śródcykliczne podczas 5. opakowania tabletek

Witam, zmieniłam Y*** na S***, zaczęłam drugie opakowanie S**** i po krwawieniu z odstawienia (około 5 dnia po krwawieniu) pojawiło się plamienie. Trwa już 3 dniu. Jest to moje 5 opakowanie tabletek anty więc zaczęłam się martwić. Przeczytałam na jednych z forum, że gdy dziewczyna była w podobnej sytuacji okazało się że tabletki przestały na nią działać. Czy to jest możliwe w moim przypadku? S*** ma większą dawkę hormonów niż Y****, więc Pani ginekolog, gdy u niej byłam, mówiła że mam się nie martwić o ich skuteczność. J aka może być tego przyczyna? Strasznie się martwię że jest coś nie tak. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli przyjmowałaś tabletki regularnie, nie przyjmowałaś równocześnie innych leków to masz się czego obawiać. Działanie antykoncepcyjne zostało zachowane.
Często zdarza się tak, że przy zamianie tabletek na inne dochodzi do krwawień śródcyklicznych. Taki stan może trwać nawet 3-4 miesiące. Jeżeli będzie trwało to dłużej, należy zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam.