Czy to normalne, że mam 8-dniowy okres?

Dokładnie 8 dni temu zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. W moim przypadku okres trwa 3-4 dni. Jednak do dzisiaj mam okres, od wczoraj zaczął boleć mnie brzuch. Dzisiaj jest jeszcze gorzej, ból jest niemal nie do zniesienia. Mam zanik apetytu, czasami nie mogę nic zjeść, bo jest mi niedobrze. Co mam zrobić? Co prawda jutro mam wizytę u ginekologa, ale chciałabym zobaczyć co inni ludzie mają do powiedzenia na ten temat. Podkreślam iż nigdy wcześniej nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, mam 17 lat. Niektóre koleżanki biorą tabletki, kiedy opowiedziałam im co mi dolega były bardzo zdziwione, nigdy nie zaobserwowały u siebie takich objawów. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Ubocznym skutkiem  stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą być krwawienia śródcykliczne. Zazwyczaj ustępują one po 2-3 miesiącach przyjmowania  tabletek.
Jeśli krwawienia utrzymują się dłużej konieczna jest wizyta u ginekologa celem zmiany preparatu.
Pozdrawiam

Pozdrawiam!