Czy dobrze przyjmuję tabletki?

Witam. Mam pytanie... biorę tabletki 24+4. Dzisiaj zakończyłam pierwsze opakowanie, ale nie jestem pewna, czy dobrze je przyjmowałam....tabletek w opakowaniu jest 28 (24 rózówe i 4 białe - puste) i wszystkie przyjmowałam regularnie i okres powinien się pojawić przy ostatnich 4 białych tabletkach, czyli po mniej wiecej 24 dniach... u mnie pojawił się po 21... obawiam się, że zabezpieczenie już nie jest takie jak powinno. Czy dobrze zrobiłam, czy może po pojawieniu się miesiączki miałam zacząć nowy blister? Liczę na odpowiedź :)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Postąpiła Pani właściwie - w takiej sytuacji należy dalej zażywać tabletki według schematu. Jeśli przyjmowała je Pani zgodnie z zaleceniami, to nie powinno być powodów do obaw. Krwawienie, które u Pani wystąpiło, traktuje się jako krwawienie śródcykliczne - występuje niekiedy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych i nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. W razie powtórzenia się takiego krwawienia, proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam!