Czy dobrze przyjmuję tabletki?

Witam. Mam pytanie... biorę tabletki 24+4. Dzisiaj zakończyłam pierwsze opakowanie, ale nie jestem pewna, czy dobrze je przyjmowałam....tabletek w opakowaniu jest 28 (24 rózówe i 4 białe - puste) i wszystkie przyjmowałam regularnie i okres powinien się pojawić przy ostatnich 4 białych tabletkach, czyli po mniej wiecej 24 dniach... u mnie pojawił się po 21... obawiam się, że zabezpieczenie już nie jest takie jak powinno. Czy dobrze zrobiłam, czy może po pojawieniu się miesiączki miałam zacząć nowy blister? Liczę na odpowiedź :)

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Postąpiła Pani właściwie - w takiej sytuacji należy dalej zażywać tabletki według schematu. Jeśli przyjmowała je Pani zgodnie z zaleceniami, to nie powinno być powodów do obaw. Krwawienie, które u Pani wystąpiło, traktuje się jako krwawienie śródcykliczne - występuje niekiedy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych i nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. W razie powtórzenia się takiego krwawienia, proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy