Tabletki antykoncepcyjne: czy kontynuować przyjmowanie?

Biorę drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych (w schemacie 24+4) i ku mojemu zdziwieniu dostałam okres o tydzień za szybko, ponieważ powinnam go dopiero dostać podczas przyjmowania 4 ostatnich tabletek placebo. Czy to normalne? Kontynuować przyjmowanie różowych tabletek czy zacząć nowe opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas brania trzech pierwszych opakowań tabletek występują bardzo często nieregularności krwawienia. Przypisuje się je okresowi, jakiego organizm potrzebuje, aby się przystosować do nowej równowagi hormonalnej. Po kilku miesięcach krwawienia śródcykliczne powinny zaniknąć, o ile zachowa Pani należytą staranność i dalej będzie regularnie brać tabletki zgodnie z zaleceniami producenta, w Pani wypadku w schemacie 24+4.

Pozdrawiam serdecznie!