Krwawienie z odstawienia, krew pozostaje w pochwie

Witam! Miesiąc temu zaczęłam brać tabletki M**** po 4 latach przerwy. Na kilka dni przed końcem blistra zauważyłam krwawienie z pochwy, które jednak odkryłam przypadkowo, ponieważ krew/ brązowe skrzepy nie wydostają się na zewnątrz. Teraz zakończyłam opakowanie i powinno dojść do normalnego krwawienia. Nie mam żadnych objawów ubocznych, ale fakt że krew nie wypływa na zewnątrz trochę mnie niepokoi i noszę się z zamiarem odstawienia tabletek na dobre. Proszę o radę!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podczas pierwszych cykli stosowania tabletek antykoncepcyjnych może pojawiać się krwawienie śródcykliczne. Zazwyczaj zanika w czasie kolejnych miesięcy stosowania, wobec tego nie ma powodów do niepokoju.

Gdyby jednak nie ustało po kilku cyklach lub było nieregularne wówczas można skonsultować się z ginekologiem.