Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne i dostałam wcześniej miesiączkę

Witam. Przez trzy miesiące brałam tabletki y**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) i po nich źle się czułam, mój lekarz postanowił zmienić je na N**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) i jak najbardziej było wszystko w porządku,.tyle, że dostałam miesiączkę (to były ciemne upławy z krwią) 5 dni przed końcem opakowania. Zrobiłam nawet test ciążowy, ale wynik był negatywny. Dziś powinnam rozpocząć nowe opakowanie. Natomiast do końca nie jestem pewna, czy powinnam je rozpoczynać, czy zrobić 7-dniową przerwę, dlatego zwracam się do Państwa z zapytaniem. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Krwawienie, którego Pani doświadczyła, jest jednym z najczęstszych działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych (tzw. krwawienie śródcykliczne). Proszę zrobić standardową, 7-dniową przerwę, i następnie rozpocząć kolejne opakowanie. Krwawienie znów może wystąpić przed przerwą- taka sytuacja ma prawo powtarzać się przez pierwszych kilka "cykli" stosowania nowego rodzaju tabletek. Jeśli będzie występowało dłużej niż przez 3-4 cykle. Pani lekarz może zdecydować o zmianie na jeszcze inny preparat.
Pozdrawiam!