Czym może być spowodowane to krwawienie?

Witam! Odważyłam się napisać, ponieważ po 7-dniowej przerwie (w której wystąpił okres) w zażywaniu tabletek rozpoczęłam nowe opakowanie. Spożyłam 2 pigułki i postanowiłam przerwać kurację. Po trzech dniach od odstawienia dostałam dość silnego krwawienia. Z tego względu, że jest weekend nie mam możliwości konsultacji z ginekologiem i nie wiem co powinnam zrobić w tej sytuacji. Czy ten ponowny okres mógł być spowodowany przyjęciem dwóch tabletek? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Zarówno plamienia jak i krwawienia są jednymi z najczęstszych działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Takie krwawienie, jak najbardziej może również wystąpić na skutek odstawienia tabletek w środku cyklu. Ponieważ jednak przyczyna może tkwić zarówno w takich stanach chorobowych jak mięśniaki, polipy czy endometrioza, warto byłoby skonsultować się z lekarzem, który to zweryfikuje.