Odstawienie tabletek na początku nowego blistra. Kiedy wystąpi krwawienie?

Wzięłam drugą tabletkę z nowego opakowania, ale nie chce już ich brać. Czy jak odstawię teraz, dostanę znów okres? Jeśli nie, to kiedy mogę się go spodziewać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może wystąpić u Pani kolejne w krótkim okresie krwawienie z odstawienia, które nie będzie tak obfite, jak to podczas przerwy siedmiodniowej. Kolejne krwawienie będzie już właściwą miesiączką.

Trudno powiedzieć kiedy do niego dojdzie, może to być już po dwóch, trzech tygodniach, a może po trzech miesiącach, w zależności jak szybko zajmie Pani powrót do własnej równowagi hormonalnej.

Zaleca się jednak odczekać z odstawieniem tabletek do końca bieżącego opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!