Krwawienie z odstawienia a prawdziwa miesiączka

Witam! Chciałabym się dowiedzieć, kiedy pojawi się ta "prawdziwa miesiączka". Jeżeli w czasie 7-dniowej przerwy między kolejnym opakowaniem tabletek pojawi się krwawienie z odstawienie, to mam rozumieć, że ta prawdziwa miesiączka pojawi się wówczas w tym terminie samym, w którym powinna wystąpić, jak normalnego miesiąca? Chciałam zauważyć, że przyjmuję dopiero pierwsze opakowanie tabletek i nie jestem zbytnio rozeznana w tym temacie, a bardzo mi zależy na tym, gdyż pierwszy blister tabletek skończy mi się 16, natomiast miesiączka powinna pojawić się 20-21, a w tym czasie właśnie wyjeżdżam na wakacje i nie wiem, kiedy w końcu mam się spodziewać krwawienia i czy przesunąć je poprzez przyjęcie dwóch opakowań z rzędu. Proszę o radę i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych występuje tzw. krwawienie z odstawienia. Pojawia się ono ZAMIAST "prawdziwej miesiączki". "Prawdziwa miesiączka" nie występuje, jeśli kobieta przyjmuje tabletki.

Krwawienie zwykle pojawia się ok. 3-4 dnia po ostatniej tabletce. Jeśli nie chce Pani w tym czasie krwawić, proponuję przyjąć 2 opakowania z rzędu.