Zmiana tabletek na słabsze a wystąpienie krwawienia

Witam! Chciałabym uzyskać informacje na temat zmiany tabletek na słabsze... Zgodnie z zaleceniem lekarza rozpoczęłam przyjmowanie nowych tabletek (słabszych) bez przerwy, tzn. po ostatniej tabletce starego preparatu przyjęłam następną z nowych leków. Chciałam się dowiedzieć, co w takiej sytuacji dzieje się z ,,okresem", tzn. czy występuje krwawienie? Gdyż ja go nie mam i nie wiem, czy to jest normalne. Proszę o pomoc...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięcia 7-dniowej przerwy między opakowaniami, krwawienie nie występuje po zakończeniu pierwszego z tych dwóch opakowań i nie jest to nic niepokojącego. Podczas zażywania tabletek z drugiego (czyli dla Pani obecnego) opakowania w drugim lub trzecim tygodniu mogą wystąpić krwawienia lub plamienia.

Pozdrawiam!