Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak krwawienia z odstawienia przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne z C... (schemat 21+7) na Y... (schemat 24+4). Zaczęłam brać Y... w pierwszym dniu po zakończeniu opakowania C... (bez przerwy). Mam problem, bo nie wystąpiła u mnie miesiączka. Czy przyczyną tego moge być ciążą czy brak przewy?  

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Podczas zażywania doustnej antykoncepcji w trakcie 7-dniowej przerwy występuje tzw. krwawienie  z odstawienia. Nie jest to "prawdziwa" miesiączka, tylko reakcja organizmu na spadek stężenia hormonów we krwi powstały na skutek przerwy w zażywaniu tabletek. Jeśli zaczęła Pani przyjmowanie nowych pigułek tuż po zakończeniu opakowania poprzedniego preparatu, to nie doszło do spadku stężenia hormonów i dlatego nie wystąpiło krwawienie. Jednak jeśli nadal podejrzewa Pani ciążę (ponieważ np. doszło do pominięcia którejś z tabletek), to oczywiście proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy