Krwawienie przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie. Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne. Według zaleceń producenta zaczęłam je brać zaraz po zakończeniu tamtych tabletek czyli bez robienia siedmiodniowej przerwy. Do tej pory biorę już 7 tabletkę, nie wystąpiło plamienie. Czy jest to spowodowane zmianą środka antykoncepcyjnego, kiedy powinno wystąpić plamienie? Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie zrobiła Pani 7-dniowej przerwy, więc krwawienie nie wystąpi w ogóle. Pojawi się dopiero po zakończeniu tego opakowania (w trakcie przerwy między kolejnymi opakowaniami). Jest to całkowicie normalne i nie ma Pani powodów do niepokoju.