Zmiana sposobu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Podczas 7-dniowej przerwy w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych powinnam wziąć tabletkę z nowego opakowania w 8 dniu. Czy kończąc w środę powinnam wziąć ją w czwartek? Co jeżeli ja ją zażywałam w 7 dniu, czyli w środę przez okres 4 miesięcy? A teraz chcę ją brać prawidłowo w 8 dniu? Czy to jest bezpieczne i czy nie zaburzyłam sobie cyklu?

Witam serdecznie!

Producenci zalecają wykonywanie 7-dniowych przerw między opakowaniami, by jak najbardziej odwzorować naturalny cykl kobiecy. Dopuszczają jednocześnie skracanie przerw wg potrzeb (oczywiście nie należy tego robić w każdym miesiącu). Opisywane przez Panią skracanie przerw było nieznaczne i nie powinno wpływać pejoratywnie na Pani gospodarkę hormonalną. Nie dochodziło również do osłabiania skuteczności preparatu. Jeżeli ma Pani taką możliwość proszę rozpocząć nowe opakowanie od czwartku, zgodnie ze schematem podanym przez producenta.

Pozdrawiam