Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w 3 dniu cyklu

Biorę tabletki codziennie o 20, a przypomniało mi się na drugi dzień rano o 8, że nie wzięłam tabletki. Jest to trzeci tydzień cyklu. Czy powinnam robić 7-dniową przerwę, czy powinnam zacząć nowe opakowanie zaraz po zakończeniu listka?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę poszukać informacji w ulotce swojego leku. Najprawdopodobniej producent dopuszcza oba te rozwiązania - oba są bezpieczne. To już od Pani zależy, które jest dla Pani bardziej wygodne. Jeśli zrobi Pani 7 dni przerwy, licząc od dnia pominiętej tabletki, krwawienie wystąpi teraz. Jeśli zakończy Pani opakowanie i przejdzie od razu do następnego - plamienia lub krwawienie pojawią się za jakieś 2-3 tygodnie.

Pozdrawiam!