Jak mam postąpić przy zmianie tabletek?

Witam. Zmieniam tabletki antykoncepcyjne. Lekarz powiedział, że mam wziąć pierwszą tabletkę nowego opakowania w pierwszy dzień miesiączki po skończeniu tamtych. Skończyłam brać tamte w poniedziałek a dziś jest środa i powinnam dostać miesiączkę. To mam zacząć je brać w pierwszy dzień miesiączki czy nie opuszczać 7-dniowej przerwy? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Myślę, że lekarz miał na myśli, aby nie robić przerwy i zacząć nowe tabletki bezpośrednio po starych, gdzie miesiączka była skrótem myślowym oznaczającym siedmiodniową przerwę.

Nie ma jednak powodów do niepokoju, może Pani zacząć nowe opakowanie w ciągu tych siedmiu dni przerwy. Jest jedynie istotne, aby nie przedłużać przerwy. Wcześniejsze rozpoczęcie nowego opakowania powinno dać Pani większe bezpieczeństwo antykoncepcyjne.

Pozdrawiam serdecznie!