Skrócenie czasu brania tabletek - co dalej?

Witam! Od kilku miesięcy biorę tabletki, ostatnie opakowanie skończyłam 3 dni wcześniej (czyli w 18 dniu), w 7-dniowej przerwie dostałam krwawienia. Moje pytanie jest takie, czy po 7-dniowej przerwie mogę dalej brać tabletki 21/7 itd. Chodzi mi głównie o to, czy mój organizm się nie rozreguluje? Czy też powinnam zrobić przerwę i zacząć brać następne opakowanie pierwszego dnia kolejnej miesiączki? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skrócenie opakowania o trzy tabletki nie wpłynie na rozregulowanie organizmu. Gorzej będzie, jeśli Pani przerwie stosowanie tabletek, by je po miesiącu wznowić. Należy nadal brać tabletki w zalecanym przez producenta schemacie, nie wydłużając przerwy i nie skracając kolejnego opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!