Tabletki antykoncepcyjne a brak miesiączki

Mam 24 lata, w lipcu wzięłam dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych podrząd aby nie dostać miesiączki podczas wakacji. Następnie tabletki odstawiłam, ponieważ była to tylko jednorazowa dawka. Tydzień temu powinnam dostać okres którego nadal nie ma. Chciałam zapytać czy to normalne i kiedy mogłabym zacząć starania o dzidziusia po jednorazowym przyjęciu dwóch opakowań tabletek?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej, nawet zażywanej dość krótko, organizm może potrzebować trochę czasu na powrót do pełnej naturalnej równowagi. Trudno przewidzieć kiedy to nastąpi. O dziecko może się Pani już starać, choć niektórzy zalecają odczekanie do pełnego uregulowania cyklu miesiączkowego.

Pozdrawiam serdecznie!