Kiedy dostanę okres po przerwaniu antykoncepcji w połowie opakowania?

Więc mam pewien problem. Odstawiłam tabletki po 2 tyg brania, bo źle się po nich czułam (choć teraz wiem, że nie powinnam tego robić tak wcześnie). 7 stycznia pojawił się krwawienie z odstawienia i trwało ok. 6 dni. Jednak od tamtej pory nie mam okresu, a przecież powinnam dostać ok 4 lutego. Dodam, że robiłam testy i wszystkie negatywne, byłam u 2 ginekologów i wykluczali ciążę. Kiedy zatem dostanę okres? Martwię się :(

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsza owulacja pojawia się zazwyczaj z 10-14 dniowym opóźnieniem. Zatem pierwsza miesiączka pojawia się również z takim samym opóźnieniem. Zazwyczaj dzieje się tak po odstawieniu tabletek po dłuższym ich stosowaniu.

Pomimo tak krótkiego stosowania tabletek organizm potrzebuje czasu na powrót do równowagi hormonalnej.

Pozdrawiam