Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odstawiłam tabletki i nie mam okresu - co się dzieje?

Brałam tabletki przez miesiąc, odstawiłam je ze względu na to że miałam na początku lekkie krwawienia. Po odstawieniu dostałam od razu miesiączkę. Gdy przyszedł czas na kolejną to spóźnia mi się już tydzień. Dodam, że współżyję z chłopakiem bez zabezpieczenia i czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja zazwyczaj pojawia się z 10-14 dniowym opóźnieniem. Zatem i miesiączka pojawia się z podobnym przesunięciem czasowym. Tak się dzieje w przypadku odstawienia tabletek po ich długotrwałym przyjmowaniu. Trudno określić jak Pani organizm zareaguje na odstawienie tabletek po tak krótkim ich zażywaniu.
Jednak ze względu na możliwość ciąży to ona może być powodem braku miesiączki. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego. W przypadku ujemnego wyniku proszę cierpliwie czekać na pojawienie się miesiączki.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy