Czy można wziąć dwie tabletki antykoncepcyjne na raz?

Witam, moje pytanie dotyczy wzięcia dwóch tabletek na raz. Otóż 31 grudnia zaaferowana sylwestrem wzięłam dwie tabletki na raz. Była to 4 i 5 tabletka. Czytałam na różnych forach, że aby być zabezpieczoną powinnam albo skończyć to opakowanie (czyli stanie się to jeden dzień wcześniej), albo połączyć opakowania. Wolałabym nie łączyć opakowań, ale problem polega na tym, że zależy mi, żeby być zabezpieczoną w trzecim tygodniu i podczas tej przyspieszonej o jeden dzień przerwy. Który sposób rozwiązania sytuacji jest najlepszy? Dodam, że mogę również 'poświęcić' jedno opakowanie i dobrać z niego tylko tą jedną brakującą tabletkę. Podkreślam, że zależy mi na byciu zabezpieczoną w trzecim tygodniu i podczas przerwy. Do tego czasu nie będę współżyć.

Witam serdecznie!
Przyjęcie dwóch tabletek jednego dnia nie wpływa negatywnie na skuteczność preparatu. Pani zabezpieczenie nie uległo obniżeniu. Ze względu na zaistnienie problematycznej sytuacji w pierwszym tygodniu blistra nie widzę sensu przyjmowania dwóch opakowań pod rząd bez wykonywania 7-dniowej przerwy. Ma Pani zatem dwa rozwiązania. Pierwsze - kończy Pani opakowanie dzień wcześniej, a tym samym będzie musiała Pani rozpocząć nowe opakowanie dzień wcześniej. Efekt: zmiana dnia rozpoczynania nowego opakowania. Jeżeli woli Pani nie zmieniać pierwszego dnia cyklu, może Pani przyjąć dodatkową tabletkę z zapasowego blistra. Decyzja należy do Pani. Oba postępowania są słuszne i zapewnią Pani pełne zabezpieczenie w 3 tygodniu.
Pozdrawiam