Wzięłam dwie tabletki na raz - jak postępować dalej?

Mam 20 lat i zażywam tabletki antykoncepcyjne. Biorę je zawsze o 19:00. Wzięłam jedną o tej dobrej porze, a potem o 22:30 wzięłam drugą, bo zapomniałam, że wzięłam już dzisiaj. Nie wiem, czy jutro mam zjeść normalnie tabletkę, nawet jak jest ona przeznaczona na poniedziałek? Czy może zaczekać i zjeść dopiero w poniedziałek tą tabletkę. Nie wiem co mam robić, ponieważ pierwszy raz przydarzyła mi się ta sytuacja. Proszę o poradę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przyjęcie dwóch tabletek naraz, albo jak miało to miejsce u Pani, w niedługim odstępie czasu nie powinno skutkować działaniami niepożądanymi. Następną tabletkę należy przyjąć w przewidywanym terminie. Z tego też powodu, tabletki skończą się Pani o jeden dzień wcześniej, a co za tym idzie dzień wcześniej Pani zacznie i skończy 7dniową przerwę. Podkreślam to dlatego, że w tym miesiącu nowe opakowanie będzie Pani musiała zacząć w innym dniu. Jest to ważne, by zachować działanie antykoncepcyjne tabletek.
Pozdrawiam