Wzięłam dwie tabletki za dużo - co robić?

Witam W tym tygodniu wzięłam dwie tabletki za dużo. Powinnam skończyć brać tabletki w piątek, jednak tak jak liczyłam starczy mi tylko do środy. Co robić. Pomocy! Z góry dziękuję, K.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku przyjęcia większej liczby tabletek należy kontynuować dany blister. Tak jak słusznie Pani zauważyła, skończy Pani opakowanie 2 dni wcześniej. Następnie proszę zrobić 7dniową przerwę i w 8 dniu jej trwania rozpocząć nowy blister. Oznacza to, że od tej pory zmieni się Pani dzień rozpoczynania nowych blistrów. Jest to niezwykle istotne ze względu na zachowanie efektu antykoncepcyjnego.

Pozdrawiam