Wzięłam dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia - co teraz?

Witam serdecznie, Mam 23 lata, tabletki antykoncepcyjne biorę od 3 lat. Obecnie stosuję tabletki N***. Niestety wczoraj źle spojrzałam na blister i wzięłam dwie tabletki zamiast jednej - myślałam, że o którejś w tygodniu zapomniałam. Dodam, że jest to trzeci tydzień brania tabletek. Nie wiem teraz czy mam przyjąć dzisiaj tabletkę o zwykłej porze czy też zrobić przerwę, która nie przekroczy 36 godzin? Bardzo zależy mi na tym aby nie zmienić dnia rozpoczynania kolejnego blistra, ale nie wiem czy jest taka możliwość. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku zażycia dwóch tabletek jednego dnia kolejną przyjmuje się o zwykłej porze. Jak słusznie Pani zauważyła zaistniała sytuacja doprowadziła do skrócenia cyklu o jeden dzień i w konsekwencji zmiany rozpoczynania blistra.

Przyjęcie tabletki z 12-godzinnym opóźnieniem w rzeczywistości niewiele zmienia. I tak kolejna tabletka musi zostać przyjęta o stałej porze.

Jeżeli bardzo Pani zależy na pozostawieniu stałego pierwszego dnia cyklu może Pani przyjąć dodatkową tabletkę z zapasowego blistra w ostatnim przewidywanym dniu cyklu (w dniu, na który zabrakło tabletki).

Pozdrawiam.