Brak okresu podczas przyjmowania tabletek a wina pominięcia jednej z nich lub skutek stresu

Witam, mam 21 lat, to mój czwarty miesiąc przyjmowania tabletek. Od miesiąca nie współżyłam i przez nabliższy miesiąc również nie będę. W trzecim tyg tego blistra zapomniałam jednej tabletki, następnie wzięlam dwie zgodnie z ulotką, ale zamiast zacząć nowy blister, kontynuowałam stary. Tabletki placebo zaczęłam brać w piatek, do tej pory okres się nie pojawił. Czy to może być wina tego, że zapomniałam tabletki oraz silnego stresu? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak krwawienia jak najbardziej może być wynikiem przyjęcia dwóch tabletek na raz. Nie ma powodów do niepokoju. Proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli nie wystąpi, po przyjęciu tabletek placebo proszę rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania.