Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych a przerwa w ich zażywaniu

Witam Przyjmuje tabletki antykoncepcyjneATYWIA,w drugim tyg.Przyjelam tabletkeZpiatku zamiast z czwartku a w piatek przyjelamZsoboty natomiast tej czwartkowej juz nie wzielam.Odstawilam blister nieDokanczajac goZostalo w nim lacznie z czwartkowa nie lyknieta tabletka8.Na drugi dzien po odstawieniu niedokonczonego blistra wystapilo krwawienie z odstawienia i w pierwszym dniu krwawienia zaczelam nowy blister o godz. co zwykle.Czy dobrze postapilam i czy antykoncepcja jestZachowanaOdRazu???pilne.

Aleksander Ropielewski

Nie postąpiła Pani właściwie. Powinna pani przyjąć pominiętą tabletkę z czwartku i kontynuować przyjmowanie tabletek do końca opakowania. Antykoncepcja będzie działać po przyjęciu 7 kolejnych tabletek z nowo rozpoczętego opakowania.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski