Zażyłam przez pomyłkę dwie tabletki naraz. Czy ich działanie antykoncepcyjne jest pełne?

Witam, mam pytanie. Któregoś dnia przez przypadek wzięłam 2 tabletki antykoncepcyjne. W sumie po chwili się zorientowałam. Nie wiedziałam co robić (gabinet ginekologiczny był już nieczynny), więc zrobiłam dzień przerwy i po jego upływie zażyłam tabletkę w odpowiedni, przeznaczony dla niej dzień. Czyli w sobotę okazało się, że zjadłam tabletkę już na niedzielę, wiec w niedzielę zrobiłam przerwę i wzięłam tabletkę dopiero w poniedziałek. Czy ochrona antykoncepcyjna zostanie zachowana?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Takie postępowanie spowodowało, że przerwa pomiędzy jedną dawką leku (podwóją) a kolejną wynosiła więcej niż 12 godzin. Powinna Pani zatem zachować się tak, jak w przypadku pominiętej tabletki.