Prawdopodobnie pominęłam jedną tabletkę. Jestem chroniona?

Witam, mam pytanie. W ostatnią niedzielę zorientowałam się, że pominęłam tabletkę z soboty. Dotyczy to 3. tygodnia brania tabletek. Równocześnie zorientowałam się, że przyjęta została tabletka z poniedziałku. Ilość tabletek, które powinnam przyjąć do tego momentu się zgadza, zachodzi więc podejrzenie, że po prostu pomyliłam dni (zamiast tabletki sobotniej wzięłam poniedziałkową). Jednak teoretycznie możliwe jest też przyjęcie któregoś dnia 2 tabletek i pominięcie 1. Zachowałam się w następujący sposób: kontynuuję normalnie rozpoczete opakowanie i zamierzam brać następne bez przerwy. Czy w przypadku, gdybym faktycznie pominęła tę jedną tabletkę w 3. tygodniu i kontunowała następne opakowanie bez robienia przerwy (jednak bez wzięcia pominiętej tabletki z 3. tygodnia, ponieważ nie wiem, czy ją faktycznie pominęłam, a ilość tabletek się zgadza), to czy jestem nadal chroniona? Jeśli nie, od kiedy ochrona jest pełna ponownie? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli połączy Pani opakowania ochrona powinna być cały czas pełna, niezależnie od tego, czy pominęła Pani tabletkę czy nie.