Zapomniałam przyjąć pominiętą tabletkę w pierwszym tygodniu po przerwie... Co zrobić?

Witam. Po siedmiodniowej przerwie pierwszą tabletkę wzięłam 27 godzin później, czyli zamiast 5 to 6 kwietnia, z tym że zapomniałam przyjąć 2 tabletek naraz (czyli jednej pominiętej i drugiej tej właściwej, powinnam wziąć 2 naraz), wzięłam jedną. Zaraz po tym opakowaniu, w którym pomyliłam się, zaczęłam brać następne bez robienia przerwy... Niestety, o moich błędzie dowiedziałam się wczoraj, jak liczyłam tabletki i dni... Co w takim przypadku zrobić? Czy ochrona działa? Czy powinnam teraz zrobić przerwę? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ochrona TERAZ działa. Była jednak zmniejszona w ciągu pierwszego tygodnia po pomyłce. Proponuję wykonać test ciążowy - jeśli wyjdzie negatywnie, może Pani spokojnie kontynuować stosowanie tabletek. Jeśli jest Pani w ciąży - tabletki należy niezwłocznie odstawić.