Czy zapomnianą tabletkę w pierwszym tygodniu przyjąć po 9 dniach?

Witam. Mam 18 lat i jestem w trakcie 4. lub 5. opakowania tabletek. Ostatnie opakowanie zaczęłam 26 grudnia, jednak 31 grudnia zapomniałam wziąć tabletki (czyli w pierwszym tygodniu). Sylwestra spędzałam w innym mieście i nie miałam przy sobie ulotki od tabletek. Miałam książeczkę z materiałem edukacyjnym, którą dostałam od lekarza. Było tam napisane, że jeśli od ustalonej pory przyjmowania upłynęło 12 godzin to należy pominąć nieprzyjętą tabletkę i kontynuować opakowanie. Dziś znalazłam ulotkę i okazało się, że powinnam przyjąć pominiętą tabletkę od razu następnego dnia nawet jeśli miałoby to oznaczać przyjęcie dwóch naraz. Moje pytanie brzmi czy po 9 dniach powinnam przyjąć tą tabletkę czy kontynuować bez tej jednej, a potem odstawić na 7 dni jak zwykle? Nie wiem co robić. Proszę o odpowiedź!
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w przypadku pominięcia jednej aktywnej tabletki należy przyjąć jak najszybciej pominiętą tabletkę, nawet jeżeli oznaczałoby to przyjęcie dwóch jednocześnie, następną tabletkę przyjąć o zwykłej porze oraz kontynuować przyjmowanie tabletek.
Pozdrawiam!