Pominięcie tabletki w drugim tygodniu cyklu

Biorę już 4 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i pierwszy raz zdarzyło mi się zapomnieć jednej tabletki. Ogólnie 15 kwietnia zaczęłam następne opakowanie po miesiączce, a tabletki zapomniałam wziąć 27 kwietnia. Dodam, że kochałam się ze swoim chłopakiem 27 kwietnia po południu, a tabletki biorę zawsze o godz.20. Przypomniało mi się dopiero 28 kwietnia rano o godzinie 8.10. Minęło już 12 godzin i 10 minut i nie wiem, co mam teraz robić... Czy nie robić przerwy w tabletkach i brać następne opakowanie zamiast czekać na miesiączkę, czy zabezpieczać się dodatkowo przez jakiś czas? Koleżanki mi mówią, że to 2 tydzień, więc nic się nie stało. Ale czy to prawda? Czy tygodnie wpływają na działanie tabletek? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak, postępowanie w razie zapomnienia tabletki, różni się w zależności od tego, w którym tygodniu to nastąpiło. Rzeczywiście w przypadku, gdy do pominięcie tabletki dojdzie w drugim tygodniu, to należy przyjąć tę opóźnioną sztukę jak najszybciej (tak Pani uczyniła), przyjąć następnie tabletkę przypadającą na dany dzień (czyli normalnie, jak zwykle o 20) i nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie do końca opakowania. Może Pani również zrobić 7-dniową przerwę, tak jak zwykle.

Pozdrawiam!