Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie kilku tabletek w 3 tygodniu cyklu

Mam pytanie. Od ponad roku biorę tabletki, zawsze brałam je punktualnie, bez żadnego spóźnienia, ale ostatnio zdarzyło się pominięcie jednej tabletki w 3 tygodniu i dzień później spóźniłam się z następną. Nie zrobiłam 7-dniowej przerwy, jednakże podczas niej też ominęłam dwie tabletki. Te przerwy spowodowane były wyjazdami i ciężką sytuacją rodzinną, nie miałam głowy o tym myśleć. Dodam, ze współżyłam z chłopakiem bez dodtakowych zabezpieczeń wtedy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogło dojść do zapł odnienia?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Niestety istnieje ryzyko ciąży. Proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez następne 7 dni, a przed  rozpoczeciem nowego opakowania proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy