Pomyłka w przyjmowaniu tabletek

Witam, mam pytanie. W dniu 17 listopada ( środa ) zaczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Kolejność zastała zachowana, tabletki przyjmowałam zgodnie z kierunkiem strzałek AŻ do momentu kiedy w opakowaniu zostały 4 tabletki. Dwie z nich znajdowały się w blistrze 1tygodniowym (pon. i wtorek) oraz w 3 blistrze (sobota i niedziela). Moja pomyłka była taka, że zamiast sobotniej tabletki (z 3blistra) wzięłam tabletkę z wtorku (1blister) a później w niedziele zorientowałam się o błędzie i sobotnią tabletkę wzięłam w niedzielę, niedzielną w poniedziałek a poniedziałkową we wtorek. Tabletki brałam codziennie. Wiem natomiast, że w blistrach tabletki różnią się ilością etynylostradiolu- nie wiem które w kolejności mają więcej tego składnika a które mniej. Więc jeśli pomyliłam tabletkę sobotnią z wtorkową (jedna tabletka była w 3 blistrze a druga w 1 blistrze) i kolejno przesunęłam resztę tabletek o dzień... Nie wiem czy to jakaś różnica? Czy zachowała się pełna ochrona? Po przyjęciu wszystkich tabletek robię obecnie przerwę 7 dniową.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

N***, jest hiszpańskim, tańszym odpowiednikiem y***. Oba środki są preparatami dwuskładnikowymi, zawierającymi 3mg drospirenonu i 0,02mg etynyloestradiolu.  Nie ma zatem różnicy, którą tabletkę przyjęła Pani danego dnia. Ważne jednak, by zachowana była ciągłość, tzn dla pełnej ochrony niezbędne jest przyjmowanie codziennie jednej tabletki o stałej porze. Jeżeli tak jak Pani opisuje, stosowała się Pani do tych zaleceń, nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam.