Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych - kierunek strzałek

Biorę lek artizia (1 opakowanie) od 20 dni. Pomyliłam się i wzięłam tabletkę w niewłaściwym dniu, tzn. niezgodnie z kierunkiem strzałek na opakowaniu. Artizia jest lekiem jednofazowym, czy w związku z tym mogę się czegoś obawiać? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Czy jest zagrożenie wystąpienia w ciąży w takim wypadku? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem co mam robić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki jednofazowe charakteryzują się tym samym składem chemicznym wszystkich tabletek. Oznacza to, że wszystkie tabletki wykazują to same działanie. Nie ma zatem różnicy, którą tabletkę przyjmuje Pani w danym dniu.
Strzałki na blistrze preparatu mają za zadanie przypominać Pani o codziennym, regularnym zażywaniu tabletek.
W obecnej sytuacji nie ma podstaw do obaw. Proszę przyjąć ostatnią tabletkę i wykonać 7dniową przerwę.
Pozdrawiam.