Czy pomylenie dni napisanych na tabletce grozi ciążą?

Witam. Biorę pierwsze moje tabletki antykoncepcyjne o typie - jednofazowa dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna. Mam takie pytanie, bo nie zauważyłam, że te tabletki maja przypisane dni tygodnia, ale są białe, jednak okres dostałam w sobotę, i zamiast tabletkę z soboty wzięłam z czwartku. Dopiero jak odwróciłam zorientowałam się, że zrobiłam błąd i szłam od czwartku później wg strzałki, bo ginekolog nic mi o nich nie mówił, tylko przepisał. Czy mogę zajść w ciąże? Stosunek uprawiałam w 16. dniu stosowania tabletki bez zabezpieczeń. Czy to, że pomyliłam dni tygodnia na tabletkach sprawiło ze zaszłam w ciążę? Dziękuję za odp. Załamana

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli przyjmowałaś tabletki regularnie, tj. codziennie jedną o stałej porze to nie masz powodu do niepokoju, w trakcie stosunku byłaś całkowicie zabezpieczona.
Wszystkie tabletki w  opakowaniu mają ten sam skład, więc kolejność przyjmowania nie ma różnicy.

Strzałki i oznaczenia dni tygodnia są zaznaczone jedynie dla ułatwienia ich przyjmowania i ewentualnej kontroli dla zapominalskich.

Pozdrawiam