Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pomyłka w tabletkach

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią i właśnie dzisiaj pomyliłam się i wzięłam tabletke z przyszłego czwartku, nie z tego piątku. Nie wiem, co teraz robić - czy dalej jestem chroniona, czy nie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Nie musi się Pani martwić. Tabletki antykoncepcyjne dla kobiet w ciąży są jednofazowe - nie ma znaczenia, którą tabletkę z opakowania zażyje kobieta, wszystkie mają taki sam skład. W przypadku tego typu tabletek bardzo ważne jest za to regularne przyjmowanie - przyjęcie tabletki za późno o np. 4 godziny, zaburza już skuteczność antykoncepcyjną! Proszę na to zwrócić uwagę.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy