Czy wybór złego dnia tygodnia z blistra wpływa na skuteczność tabetek?

Dzień dobry. Zaczęłam brać nowe opakowanie tabletek po około 2-miesięcznej przerwie. Jednak przez roztargnienie pomyliłam dzień zażycia tabletki. I mimo, że był piątek, wzięłam tabletkę z wtorku. W sobotę zażyłam tabletkę ze środy, a w poniedziałek z czwartku. Czy wybór złego dnia tygodnia na blistrze wpływa na skuteczność tabletek? Czy oznaczone są tylko po to by nie pomylić kolejności przyjmowania i po 7-dniowej przerwie wiedzieć w którym dniu zażyć kolejną tabletkę? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie ma Pani powodów do niepokoju. Wszystkie tabletki w blistrze mają dokłądnie taki sam skład. Oznaczenia mają pomóc kobiecie w regularnym przyjmowaniu tabletek (np. w przypadku pominięcia tabletki od razu widać, że któraś została w opakowaniu). Przyjęcie tabletki z innego dnia nie powoduje zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej.