Jednodniowe opóźnienie w zażyciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne.Ostatnio miałam 7dniową przerwę i w poniedziałek(wczoraj)o godzinie 16 powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra,niestety nie wzięłam,nie miałam możliwości kupienia tabletek,moja apteka w święta była zamknięta.Dzisiaj(wtorek) kupiłam nowy blister i tabletkę poniedziałkową wzięłam o godzinie 12.00.Wiem, że następna wtorkową tabletkę powinnam wziąć o stałej porze (16).Mimo mojego błędu jestem bezpieczna?Mogę uprawiać seks bez dodatkowego zabezpie?

Aleksander Ropielewski

W opisanej sytuacji przez pierwsze 7 dni stosowania tabletek wskazane jest stosowanie dodatkowej mechanicznej formy antykoncepcji.