Jak mam postępować, skoro przez dwa dni nie przyjęłam tabletki antykoncepcyjnej?

Witam Od dłuższego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne VIXPO. W poniedziałek dostałam okres i we wtorek powinnam wziąć juz pierwszą tabletkę z nowego blistra. Niestety miałam problem z kupnem i kupiłam je dopiero dziś (czwartek). Jak mam postępować skoro przez 2 dni nie przyjęłam tabletki? Czy wziąc tabletkę i zabezpieczać sie dodatkowo przez 7 dni? Proszę o pomoc :) Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę rozpocząć stosowanie tabletek najszybciej jak to możliwe. Dodatkowo warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni