Wzięłam dwie tabletki jednego dnia - co teraz?

Mam pytanie i proszę o odpowiedź. 4 dnia okresu wzięłam o stałej porze 4 tabletkę antykoncepcyjną Y*** i niestety przez pomyłkę 2 lub 3 godziny później wzięłam tabletkę z natępnego dnia, czyli 5. Nie miałam mdłości i wymiotów, czułam się dobrze. Czy powinnam dalej przyjmować kolejne tabletki z tego opakowania?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani brać tabletki "jak gdyby nigdy nic". Ilość hormonów w nowoczesnych preparatach jest na tyle mała, że nawet przyjęcie 2 tabletek "naraz" nie powinno powodować istotnych perturbacji (oczywiście w sytuacji jednorazowej pomyłki, a nie standardu postępowania).

Proszę jednak pamiętać, że w związku ze swoją pomyłką skończy Pani to opakowanie dzień wcześniej niż zwykle. Pociąga to za sobą konieczność rozpoczęcia nowego opakowania również dzień wcześniej (tak, aby przerwa nie trwała dłużej niż 7 dni)!