Co robić, gdy zażyło się dwie tabletki jednego dnia a nie pominęło się żadnej?

Witam serdecznie, mam taki kłopot, zażywam tabletki antykoncepcyjne czterofazowe, jestem w trakcie ósmego opakowania 11. dzień. Zawsze do tej pory przyjmowałam tabletki z zegarową dokładnością o 8 rano. Dziś także to zrobiłam, ale z powodu świąt i może również przemęczenia, wieczorem po rozmowie z moim narzeczonym sprawdziłam, aby się upewnić czy na pewno dziś rano zażyłam i pomyliły mi się dni uznałam, że już dziś jest niedziela i przelękłam się, że zapomniałam wziąć tabletki a upłynęło już 12 godzin, bo to była godz. 23.30, szybko zażyłam kolejną tabletkę i w ponownej rozmowie z narzeczonym okazało się, że dziś jest sobota i nie potrzebnie brałam tą tabletkę i że teraz wzięłam za dużo tabletek jednego dnia. Kompletnie nie wiem co robić, gdyż na waszym forum czytałam, że jeżeli to by były jednofazowe tabletki to wtedy skracam dzień przerwy i już, a co jeżeli ja mam tylko 2 dni przerwy a do tego tabletki różnią się ilością hormonów? Tą pomyłkę zrobiłam 11. dnia przyjmowania tabletek. Czyli chyba to pomieszałam strasznie, 11. dnia przyjęłam o prawidłowej porze czyli o 8 rano tabletkę z dnia 11 i ponownie kolejną tabletkę o godz 23.30 myśląc że była to tabletka zapomniana a okazało się że jest to tabletka z dnia 12. Teraz nie wiem co z przyjmowaniem tabletek dalej, ponieważ w ulotce jest informacja, że nic się nie dzieje, że mogą wystąpić nudności i krwawienie ale nie ma informacji jak przyjmować tabletki dalej czy bez zmian i tylko ulegnie zmianie dzień rozpoczęcia nowego opakowania, czy już teraz zacząć nowe, czy to na pewno nie będzie miało wpływu na to że później ilość hormonów w tabletkach się zmienia? Czy będę wystarczająco zabezpieczona czy trzeba stosować dodatkowo prezerwatywy? Bardzo proszę o pomoc i bardzo też za nią dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku przyjęcia dwóch tabletek jednego dnia istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych w postaci krwawień, bólu głowy. Resztę opakowania powinna Pani przyjmować normalnie, wg schematu. Jak słusznie Pani zauważyła, tabletki skończą się dzień wcześniej, co będzie skutkowało rozpoczęciem nowego opakowania także o dzień wcześniej.
Przyjęcie dwóch tabletek jednego dnia nie wpływa na skuteczność tabletek, w związku z czym nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.
Pozdrawiam