Jednego dnia wzięłam dwie tabletki. Zrobić przerwę?

Dzień dobry. Mam 20 lat. Tabletki biorę pół roku. Ostatnio zauważyłam, że wzięłam w jeden dzień 2 tabletki, dziś jest sobota, wczoraj obliczyłam i tabletki na sobotę nie mam. Mam wziąć normalnie dziś? Czy zrobić przerwę?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli dysponuje Pani dodatkowym opakowaniem tabletek przeznaczonym na sytuacje awaryjne, to można zażyć z niego jedną tabletkę. Może też Pani zrobić przerwę jeden dzień wcześniej, tylko przypilnować, by trwała ona zalecaną liczbę dni, tj. żeby nie przedłużać przerwy.

Pozdrawiam serdecznie!