Obfita miesiączka po rozpoczęciu antykoncepcji hormonalnej

Biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz. Wzięłam 7 tabletkę i dalej mam obfitą miesiączkę. Tabletkę biorę o godz. 20:00. Rano w ciągu 2,5 godz. zużywam 3 podpaski, potem się uspokaja i wieczorem nie ma krwawienia.

Witam! Podczas rozpoczęcia stosowania doustnej antykoncepcji YAZ może dochodzić do przedłużenia krwawienia miesięcznego, jest to typowe działanie niepożądane. Zazwyczaj miesiączka przedłuża się o kilka dni, do końca cyklu mogą wystąpić jeszcze plamienia. W czasie ok. 3 pierwszych miesięcy stosowania mogą się pojawić niewielkie krwawienia śródcykliczne, które nie powinny budzić niepokoju. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju. Krwawienie powinno się systematycznie zmniejszać. Gdyby jednak utrzymywało się pod względem obfitości do drugiej połowy cyklu wówczas warto skonsultować problem ze swoim ginekologiem. Pozdrawiam serdecznie!