Antykoncepcja hormonalna: zwymiotowałam tabletkę, co teraz?

Mam pewien problem. Miesiąc temu zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. W 3 tygodniu przyjmowania zwymiotowałam jedną tabletkę. Myślę, że nie upłynęło 3 godziny. Po tym fakcie zaczęłam przyjmować normalnie tabletki, nie uzupełniając tej zwymiotowanej. Następnie zrobiłam 7 dniową przerwę w braniu tabletek i rozpoczęłam branie nowego opakowania. Wzięłam już drugą tabletkę z drugiego opakowania i kochałam się z chłopakiem. Czy antykoncepcja działa?? Czy mogę być w ciąży ?? Co mam robić?? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
Jeżeli w przerwie wystąpiło u Ciebie krawienie z odstawienia oraz rozpoczełaś stosowanie kolejnego opakowania zgodnie z wyznaczonym terminem, wówczas skuteczność antykoncepcji jest zachowana i nie ma powodów, by obawiać się ciąży.

Pozdrawiam!