Przyczyna plamienia śródcyklicznego

Witam bardzo serdecznie! Piszę, ponieważ mam pewien problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Mam 20 lat, biorę tabletki antykoncepcyjne M*** od ponad 2 lat i dopiero teraz w tym miesiącu po zażyciu 11 tabletki pojawiło mi się niewielkie plamienie i trwa już trzeci dzień (w nocy w ogóle, zaczyna się po południu). Jestem chora na ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) i ostatnio codziennie brałam S*** 2 razy dziennie, właśnie od jakichś 6 dni zapominałam ją zażywać. Czy to ma jakieś znaczenie? Skąd te plamienia? Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Co prawda od jakiegoś tygodnia mam kilka problemów i jestem zdenerwowana, ale nie wiem czy to ma jakieś wielkie znaczenie? Mam niewielką torbiel na piersi, ale gdy byłam u lekarza, powiedział, że to nic złośliwego i żeby przeczekać. Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Witam serdecznie!
Plamienie śródcykliczne w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej najczęściej związane jest z pominięciem tabletki. Jeżeli może Pani wykluczyć nieprzyjęcie tabletki w ostatnich dniach, to konieczna wydaje się być wizyta u ginekologa. Innymi przyczynami krwawień międzymiesiączkowych są polipy szyjki macicy, nadżerki, endomterioza, zaburzenia hormonalne i inne. Możliwa jest również konieczność zmiany preparatu na inny, silniejszy. Właściwą diagnozę może postawić jedynie specjalista po wcześniejszym przeprowadzeniu badania ginekologicznego.

Sulfasalazyna nie wchodzi w interakcje z antykoncepcją hormonalną, dlatego nieprzyjmowanie leku podstawowego nie jest przyczyną Pani dolegliwości.

Pozdrawiam