Tabletki antykoncepcyjne a plamienia - czy powinnam zmienić tabletki?

Witam serdecznie, od ośmiu miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, przyjmuję je regularnie o stałej porze. Od dwóch cykli mam plamienia, występują one mniej więcej tydzień przed przerwą w braniu tabletek. Zwracam się z pytaniem - czym mogą być spowodowane te plamienia i czy należy zmienić tabletki? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienia międzymiesiączkowe dość często występują podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie są groźne. Jeżeli Pani przeszkadzają, należy porozmawiać z lekarzem o zmianie preparatu na inny. Inne tabletki antykoncepcyjne mogą nie powodować plamień, ale może się też zdarzyć, że nadal będą występować.