Jak długo można przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Chciałabym się dowiedzieć jak długo można przyjmować bez robienia przerwy. Od 7 lat biorę Logest i jak do tej pory miałam tylko jedną, wręcz epizodyczną przerwę, podczas której okres wystąpił normalnie (przerwa trwała dwa cykle). Pytam, gdyż w przyszłości planuje zajść w ciążę... Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dawniej zalecano stosowanie przerw po 12-24 cyklach (czyli po mniej więcej roku, dwóch) stosowania tabletek antykoncepcyjnych, jednak dotyczyło to starych preparatów, o dużej zawartości hormonów. Obecnie stosowane tabletki zawierają mniej hormonów i nie jest konieczna przerwa w ich stosowaniu. Po odstawieniu nowoczesnych preparatów zwykle natychmiast powracają prawidłowe cykle i możliwe jest zajście w ciążę. Jajeczkowanie może ewentualnie nastąpić z 8 dniowym opóźnieniem - ale to przecież nie jest dużo!

Pozdrawiam!