Czy plamienie międzymiesiączkowe w trakcie przyjmowania tabletek to powód do niepokoju?

Witam, biorę tabletki od 9 miesięcy i wczoraj (7. dzień przyjmowania tabletek) dostałam ledwie widocznego plamienia. Dzisiaj plamienie już się nie pojawiło. Czy jest to powód do niepokoju? Czym może być spowodowane plamienie śródcykliczne przy długotrwałym przyjmowaniu tabletek, wykluczając obniżenie skuteczności tabletek, krwawienie przełomowe? Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Plamienie w trakcie przyjmowania hormonalnej antykoncepcji to jedno z częstszych działań niepożądanych (wynika z wpływu hormonów na błonę śluzową macicy). Nie świadczy ono o zmniejszeniu skuteczności preparatu.