Plamienie podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam.
Niedawno byłam u lekarza i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, po to by złagodzić mi bolesne miesiączki.. Podkreślam, że pierwszy raz biorę tabletki anty.

Została mi jeszcze jedna tabletka i powinien zacząć się okres, ale od początku brania tabletek najpierw była miesiączka, a potem przez cały czas aż do teraz mam plamienie. Czy tak powinno być? Może powinnam przerwać? Mam jeszcze jedno opakowanie? Czy powinnam go zacząć?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Tabletki antykoncepcyjne mogą wywoływać szereg działań niepożądanych w postaci plamień między miesiączkami, skąpych krwawień miesiączkowych lub nawet ich brak. Przeważnie plamienia ustępują po kilku cyklach przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią po przyjęciu 3 opakowań, być może trzeba będzie zmienić tabletki na inne. Na razie nie ma powodów do niepokoju.
Powinna Pani rozpocząć kolejne opakowanie tabletek. Być może już w tym cyklu plamienia się zmniejszą lub w ogóle ustąpią.